“Azərbaycanda fintex ekosistemi – bu gün və sabah” konfransı
Bu gün Azerbaijan Fintech Association (Azfina) tərəfindən ölkədə ilk dəfə olaraq “Azərbaycanda fintex ekosistemi – bu gün və sabah” adlı konfrans keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Azərbaycan Fintex Assosiasiyasının İdarə Heyətinin sədri Ruslan Talıbov tərəfindən ölkədə formalaşmış fintex ekosistemi və onun iştirakçılarının əsas fəaliyyət istiqamətləri, bu sahədə əldə olunan nailiyyətlərə toxunularaq Azərbaycan Mərkəzi Bankının rəhbərliyi ilə həyata keçirilən islahatlar, ekosistem üzrə gələcək gözləntilər haqqında məlumat verilmişdir.
Tədbir boyunca fərqli panellərdə dövlət qurumlarının, fintexlərin və beynəlxalq maliyyə institutlarının nümayəndələrinin iştirakı ilə fintex sahəsində qabaqcıl beynəlxalq trendlər və inkişaf istiqamətləri, sektor üzrə gələcəyə baxış mövzusunda müzakirələr aparılmışdır.

"Fintech ecosystem in Azerbaijan - today and tomorrow" conference
Today, Azerbaijan Fintech Association (Azfina) held a conference called "Fintech ecosystem in Azerbaijan - today and tomorrow" for the first time in the country.
Ruslan Talybov, Chairman of the Board of Directors of the Azerbaijan Fintech Association, who opened the event with an opening speech, informed about the fintech ecosystem formed in the country and the main directions of its participants, the reforms implemented under the leadership of the Central Bank of Azerbaijan, touching on the achievements in this field, and the future expectations for the ecosystem.
During the event, discussions were held on advanced international trends and development directions in the field of fintech, future vision of the sector, with the participation of representatives of state institutions, fintechs and international financial institutions in different panels.